Moi drodzy to żadna wielka mądrość, proste stwierdzenie, wszyscy o tym dobrze wiecie. Najważniejsze rzeczy w naszym życiu, najważniejsze każdy z nas otrzymuje za darmo. Każdy kolejny dzień życia, zdrowie… siły które pozwalają przyjść do kościoła. Poczucie szczęścia zadowolenia w małżeństwie w rodzinie. Wszystko jest darem za darmo. To naiwnym się zdaje, że to można kupić.

Tak? Można?

Ile kosztuje jeden dzień życia. Zapytaj umierających ile by dali, za jeden dzień życia. Żaklin Kennedy najbogatsza kobieta świata umierała na raka piersi w bardzo młodym wieku. 63 lata to nie wiek na umieranie. Jakby ktoś jej powiedział, że za jedne dzień życia musi płacić jeden milion dolarów, płaciła by i do tej pory by żyła. Tylko nie ma komu zapłacić. 

Dostajemy za darmo. Najważniejsze dary jakim jest życie; słońce świecące nad głową; plony, które są dożynkami ośpiewywane - i słusznie - to nie twoja zasługa. Twoje wysiłki mógłby jeden podmuch wiatru zdmuchnąć. To jest dar. Dar za darmo. Jeżeli ktoś otwiera rano oczy i myśli, że na to zasłużył - nie ma pojęcia o życiu.

Nasze babcie dobrze wiedziały gdy w godzinkach śpiewały, wielu snem śmierci posnęło, myśmy się obudzili by chwalić Pana...