Dobiegło końca trwające dziewięć tygodni Seminarium Wiary. Stu dwudziestu czterech uczestników przez ten czas codziennie pochylało się nad Słowem Bożym. Owoce tych rekolekcji już są widoczne w sercach tych wszystkich, którzy wytrwale stawili czoła trudnościom napotkanym w trakcje ich drogi w seminarium.

Pragniemy gorąco podziękować Bogu za ten czas łaski dla naszej wspólnoty. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowani byli w organizację rekolekcji. W szczególny sposób dziękujemy najmniej widocznym a jednocześnie najważniejszym służbom. Służba modlitwy osłonowej wzięła na siebie trud modlitwy w intencji uczestników i animatorów. Trwając na modlitwie w czasie spotkań w grupach dzielenia i niosąc w sercach poszczególne osoby w codziennych zajęciach. W intencji rekolekcji post podjęła cała wspólnota. Dziękujemy wszystkim i prosimy o modlitwę w intencji trwałych owoców tych rekolekcji. 

Po czasie rekolekcji może pojawić się pytanie: Co dalej?

W odpowiedzi proponujemy dłuższą przygodę ze Słowem Bożym. Poniżej zamieszczamy roczny plan czytania Pisma Świętego. Zamieszczamy też wskazówki jak do tego się zabrać. Wszystkich, którzy na Seminarium Wiary nie zamierzają poprzestać zapraszamy do naszej wspólnoty. O spotkania możesz zapytać swojego animatora.

Uwagi praktyczna:
1. Czytanie Pisma Świętego zaczynaj zawsze od modlitwy do Ducha Świętego i proś Go, aby przygotował Twoje serce na przyjęcie Bożego słowa. Czytanie Biblii przypomina bowiem przysłuchiwanie się czyjejś rozmowie telefonicznej. Słyszymy jedną stronę i tylko się domyślamy, bardziej lub mniej, o co w rozmowie chodzi. Duch Święty sprawi, że Biblia stanie się telefonem głośnomówiącym!
2. Dla porządku możesz na planie czytania zaznaczać albo skreślać przeczytane fragmenty.
3. Jeśli z jakiegoś powodu (przepracowania, wyjazdu) stracisz dzień czy dwa dni lektury, możesz te teksty przeskoczyć, a uzupełnić wtedy, gdy będziesz miał więcej wolnego czasu (np. w niedzielę).
4. Zaopatrz się w specjalny brulion albo zeszyt i notuj w nim wszelkie trudności, niezrozumiałe miejsca albo rodzące się pytania. Pod każdą z notatek zostawiaj trochę wolnego miejsca, a potem szukaj wyjaśnień w książkach, u swojego księdza albo na spotkaniach wspólnoty i wyjaśnienia krótko zapisuj.
5. Poinformuj swoich domowników o powziętym zobowiązaniu i poproś ich, aby przy różnych okazjach pytali Ciebie o postępy i dopingowali Cię.
6. Możesz wymieniać się swoimi uwagami, „odkryciami” i spostrzeżeniami w gronie osób, które podobnie jak Ty czytają systematycznie Biblię.
7. Możesz powielić plan czytania można i obdarować nim, wraz ze słowem zachęty, znajomych w pracy albo w sąsiedztwie.
8. Warto poinformować swojego spowiednika albo duszpasterza o zamiarze przeczytania Biblii w ciągu jednego roku i poprosić Go o błogosławieństwo.

 

uwagi praktyczne za:
www.parafiasmolec.pl


  • 20170418_192316
  • 20170418_192317
  • 20170418_214344

  • 20170418_214354
  • 20170418_230851
  • 20170418_230856