Miejsce: KOŚCIÓŁ PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W KRZYWACZCE.
Prowadzi: KS LESZEK HARASZ ZE WSPÓLNOTĄ EFFATHA
Pierwsze spotkanie: 16.09.2018 godz. 14.00
Czas trwania: 9 TYGODNI. SPOTKANIA W KAŻDĄ NIEDZIELE O GODZ. 14.00 W KOŚCIELE.
Zapisy i dodatkowe informacje: DO 15.09.2018 W KOŚCIELE W KRZYWACZCE PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ LUB POD NR TELEFONU 663 832 030

Dobiegło końca trwające dziewięć tygodni Seminarium Wiary. Stu dwudziestu czterech uczestników przez ten czas codziennie pochylało się nad Słowem Bożym. Owoce tych rekolekcji już są widoczne w sercach tych wszystkich, którzy wytrwale stawili czoła trudnościom napotkanym w trakcje ich drogi w seminarium.

Ruszyło Seminarium Wiary – Rekolekcje Ewangelizacyjne. Wszystkim uczestnikom życzymy, by ten czas spotkania ze Słowem był okresem wielkich łask, które odmienią ich życie.

Wszystkie osoby, które zapisały się przez formularz internetowy bądź telefonicznie i nie dotarły z przyczyn losowych na pierwszą konferencje są proszone o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefoniczny.

Wszystkich uczestników, animatorów i głoszącego nam słowo ks. Leszka Harasza zanurzamy w naszej modlitwie.

Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę dla [uzyskania] pomocy w stosownej chwili.
[Hbr 4 ,16]

 

Czym jest Seminarium Wiary?

To forma 9-tygodniowych rekolekcji przeznaczonych dla osób dorosłych i młodzieży licealnej (po bierzmowaniu). Rekolekcje te rozpoczynają się 14 lutego 2017 o godzinie 18:45 w kościele parafialnym w Sułkowicach.

Zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną razem z En Christo. Stańmy razem w dziękczynieniu i uwielbieniu Pana!

Centrum JPII- Dolny kościół, każdą trzecią niedziele miesiąca o godzinie 18:15. Posługujemy modlitwą wstawienniczą.

Podczas spotkań zapewniamy opiekę nad dziećmi.
Więcej informacji na www.enchristo.pl

XV Ogólnopolskie Spotkanie Przyjaciół Misji Franciszkańskich na Górze św. Anny 17-18 czerwca 2017

STĘP: Przeżyjmy dzisiaj niezwykłą Drogę Krzyżową. Jest ona owocem nawrócenia wybitnego polskiego malarza Jerzego Dudy – Gracza. Swoje obrazy podarował jasnogórskiemu klasztorowi. Mękę Jezusa umieścił na naszych ulicach, osadził w polskiej historycznej rzeczywistości, wplótł w uroczystości roku kościelnego. Sam autor powtarzał: "Nasza Golgota jest tu i teraz".

Wśród tłumu, który towarzyszy Jezusowi, każdy może odnaleźć siebie. Ale niestety nie zawsze będzie to wizerunek pochlebny.

Zaczynajmy zatem. 

I przyprowadzono mu głuchoniemego z prośbą, żeby ręce nań włożył. On wziął go na bok, osobno od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: 

„Effatha”, to znaczy: „Otwórz się”. Jego uszy zaraz się otworzyły, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. (Mk 7, 32-35)

Wszystko zaczęło się od spotkań Kręgu Biblijnego, które zainicjował ks. Edward Antolak. Gdy nastał Rok Wiary, zaproponował naszej grupie poprowadzenie części adoracji w trzecie piątki miesiąca. Początki były trudne – trzeba było pokonać lęk przed publicznymi wystąpieniami, odważyć się mówić o Bogu. Daliśmy się prowadzić Duchowi Św. i każda następna adoracja przychodziła nam z większą łatwością. I z większą radością. Poczuliśmy, że taki sposób uwielbienia Boga jest nam najbliższy. Obok Słowa i słów naszych rozważań pojawiła się muzyka, może niezbyt profesjonalna, ale otwierająca serca. Na adoracje zaczęło przychodzić coraz więcej wiernych…

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, w dniach 27-30 września odbyła się sesja - Strumienie Miłosierdzia. Jej mottem były słowa „Rozpal nasze serca Twoją Miłością”. To ogólnopolskie spotkanie jest pomyślane jako dziękczynienie Panu Bogu za dar 40-lecia Ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim. 

W tym roku głosili Słowo Boże: bp Grzegorz Ryś i o.Paweł Drobot CSsR.

Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty! Nawróćcie się do Pana Boga waszego!
On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości,
a lituje się na widok niedoli. (Jl 2,13)

Moi drodzy to żadna wielka mądrość, proste stwierdzenie, wszyscy o tym dobrze wiecie. Najważniejsze rzeczy w naszym życiu, najważniejsze każdy z nas otrzymuje za darmo. Każdy kolejny dzień życia, zdrowie… siły które pozwalają przyjść do kościoła. Poczucie szczęścia zadowolenia w małżeństwie w rodzinie. Wszystko jest darem za darmo. To naiwnym się zdaje, że to można kupić.

Tak? Można?

GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA W IMIENIU NARODU
PASTERZE KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE NA JUBILEUSZ 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI (fragmenty listu KEP z dnia 06.10.2015)

Chrzest Polski
Chrystus – jako Początek i Koniec całych ludzkich dziejów – sprawił, że 1050 lat temu na 
polskiej ziemi został postawiony krzyż, przejmujący znak Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.

W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest jako człowiek wolny. (…) Książę Mieszko tym samym wprowadził swoich pobratymców w świat kultury łacińskiej i uczynił ich obywatelami wspólnoty ludów chrześcijańskich. Jego chrzcielnica stała się kolebką rodzącego się narodu, pozostając znakiem budującym jego tożsamość. (…)

TĘSKNOTA ZA BOGIEM

I Z Dzienniczka s. Faustyny:
Przez cały ten Post jestem hostią w ręku Twoim , Jezu.
Posługuj się mną, abyś sam mógł wejść do grzeszników. Żądaj, co Ci się podoba; żadna ofiara nie wyda mi się za wielka, kiedy się rozchodzi o dusze. (1622) W medytacji poznałam, aby się jak najgłębiej ukryć w Sercu Jezusa. Rozważać Jego bolesną mękę i wnikać w uczucia Jego Bożego Serca, które jest pełne miłosierdzia dla grzeszników; (1621)

II Jak łania pragnie wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże.
Pragnie dusza moja Boga, Boga żywego:
kiedyż przyjdę i ujrzę oblicze Boże?
Łzy stały się dla mnie chlebem we dnie i w nocy,
gdy mówią mi co dzień:”Gdzież jest twój Bóg?” (Ps 42, 2-4)